10 آرامگاه زیبا از افراد مشهور تاریخ

مقبره هادریان ، رم ، ایتالیا

آرامگاه استوانه ایی شکلی که توسط هادریان برای حانواده و خودش ساخته شد ، که بعد ها به عنوان قلعه و موزه بکار گرفته شد .

آرامگاه هادریان هم در سمت راست ساحل تیبر Tiber  بین سال های 135 تا 130 ساخته شد .

مقبره لنین ، میدان قرمز مسکو ، روسیه

این آرامگاه متعلق به لنیناست که بدن مومیایی او تا مدت ها در ین آرامگاه در دید عموم قرار میگرفت .  او در سال 1924 در جنگ کشته شد .

تاج محل ، آگرا

این آرامگاه در آگرای Agra در  هند واقع شده  و متعلق به جهانشاه مغول  و همسرش ممتاز محل است . در سال 1983 این محل در یونسکو به ثبت رسید .

آرامگاه ژنرال گرانت در نیویورک آمریکا

ژنرال گرانت 1822 تا 1885  میزیست . در جنگ های داخلی آمریکا ژنرال بود و بعد ها رئیس جمهور آمریکا شد .  و همسرش جولیا دنت گرانت ( 1826 - 1902 ) در این مقبره دفن شد . این بنا در یک محل بلند مشرف رودخانه هادسون جا گرفته است .

پانتئون ، رم ، ایتالیا

آرامگاه مهم و تاریخی دیگری که متعلق به خدایان بوده است پانتئون است . این بنا در زمان هادریان 125 پس از میلاد از نو ساخته شد .  پانتون بهترین نمونه از بناهای حفظ شده جهان باستان است. در این مکان Raphael نقاش ،Arcangelo Corelli  و Annibale Carracci آهنگساز وBaldassare Peruzzi  مدفون شده اند .

همچنین دو پادشاه ایتالیا در این مکان مدفون شده اند . Vittorio Emmanuelle II و Umberto I  و ملکه  Margherita  و Umberto

لندن ، انگلیسی

7Westminster Abbey

مکان سنتی کفن و دفن پادشاهان انگلیسی و همچنین تاجگذاری آنها .اشراف زاده ها و راهب ها در این مکان دفن میشدند . یکی از آنها Geoffrey Chaucer است . شعرایی نیز در این مکان دفن شده اند . John Milton ، William Wordsworth ، Thomas Gray ، John Keats ، Percy Bysshe ، Robert Burns, William Blake, T.S. Elliot  و  Gerard Manley

شهر واتیکان

St. Peter’s Basilica

مرقد پیتر یکی از دوازده حواری مسیح در این مکان قرار گرفته است . در این مکان 100 آرامگاه وجود دارد . 91 پاپ و  امپراتور رم Otto II و آهنگسازی بنام Giovanni Pierluigi da Palestrina  و پادشاه کاتولیک تبعیدی بریتانیا James Francis همچنین Edward Stuart و دو پسرش در این مکان مدفون هستند . همچنین Maria Clementina Sobieska همسر Charles Edward Stuart و ملکه سوئد Christina که تخت خود را به این مکان اهدا کرد در این مکان مدفون هستند. آخرین خاکسپاری در این مکان ، خاکسپاری پاپ ژان پل دوم در سال 2005 بود .

آرامگاه کوروش بزرگ ، ایران

Tomb of Cyrus the Great: Iran

این آرامگاه قدیمی ترین آرامگاه در شهر پاسارگاد در ایران است . آن مقبره ایی در خور توجه از پادشاه بزرگ ایران کوروش است .  که  یکی از پنج سایت باستانی ایران در یونسکومی باشد .

اهرام بزرگ مصر ، گیزه

اهرام  تنها بازمانده هفت عجایب بزرگ دنیای باستان است .  اهرام خوفو بزرگترین هرم مصر است . این هرم به عنوان آرامگاه چهارمین فرعون بزرگ مصر خوفو ( 2560 پیش از میلاد ) شناخته مس شود . هرم بلندترین بنای دست ساخت انسان در  مدت 3800 سال بود .

/ 0 نظر / 12 بازدید